آب بازی

آب بازی

بازی با آب یکی از بهترین، اساسی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کارهایی که کودکان خیلی دوسش دارن. آب جذبه‌ای سحرآمیز برای بچه‌ها داره. کودکی که با آب بازی میکنه، در حال یادگیری علت و معلول گرما و سرما، جاری شدن و فرو رفتن آب توی زمین هستش.

آب بازی باعث تسکین عصبانیت‌های کودک میشه و کودک از طریق آب بازی از ناراحتی‌ها، فشارها و تنش‌ها رهایی پیدا میکنه و احساس آرامش پیدا میکنه. چون بچه‌ها آب بازی را خیلی دوست دارن، از این طریق میتونیم مفاهیم و مطالب بسیاری رو بهشون یاد داد و موجبات رشد مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف اونها رو فراهم کرد .

آب بازی کمک میکنه تا بچه‌ها افکار خلاقشون رو رشد بدن. آب بازی به بچه‌ها احساس قدرت میده و کنجکاوی اونها رو تحریک میکنه و راه کشف ناشناخته‌ها رو پیش روشون باز میکنه. از لحاظ روانی و عاطفی هم کودک میتونه در محیط آب بیشتر فعالیت کنه و اینطوری، انرژی نهفته خودش  رو آزاد کنه.

از دیگر خواص آب‌بازی برای بچه‌ها در محیط‌هایی مثل مهدکودک، رشد اجتماعی بچه‌هاست. کودکان به هنگام آب بازی یاد میگیرن که چطوری با بچه‌های دیگه ارتباط مؤثر برقرار کنن. آب بازی میتونه حس تعاون، همکاری، مشارکت، اطاعت از قوانین و مقررات، رعایت نوبت و انعطاف‌پذیری رو هم در کودک تقویت کنه.

ما در مهدکودک باغ کودک، استخر اختصاصی و سرپوشیده برای بچه‌ها داریم که علاوه بر اینکه ساعاتی رو برای آموزش شنا به بچه‌ها داریم، تایمی رو هم برای آب بازی برای بچه‌ها در نظر گرفتیم تا توی این زمان حسابی بازی و شلوغ کاری کنن واینکه بهشون حسابی خوش بگذره و  انرژیشون تخلیه بشه و در کنار دوستاشون حسابی آب بازی کنن و اگر احیانا از آب ترسی داشته باشن به مرور ترسشون از بین بره و بتونن برای آموزش شنا هم آمادگی پیدا کنن.