دپارتمان هنری

همه انسان‌ها به طور بالقوه خلاق هستند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که آشنا کردن کودکان با فرآیندهای هنری، مادامیکه عناصر هنری در آموزش آنها ترکیب شده باشد، احساس خلاقیت و ابتکار، تخیل بارآور، هوش عاطفی و درک معنوی، ظرفیت تفکر انتقادی، حس استقلال و آزادی تفکر و عمل را در تمام کودکان پرورش میدهد. همچنین، تعلیم و تربیت در هنر و از طریق هنر موجب تحول شناختی کودکان می‌گردد.

فعالیت‌های هنری در مهدکودک باغ کودک صرفا به منظور آموزش مهارت‌های هنری تعبیه و تعریف نشده‌اند بلکه جهت ایجاد جذابیت و تنوع در کشف‌ها و تجربه‌های روزمرۀ کودکان و در خدمت تقویت مهارت‌های فردی، مهارت‌های زندگی(نظیر پوشیدن لباس و…)، مهارت‌های فکری(تمرکز و توجه و….) و مهارت‌های اجتماعی کودکان مورد توجه هستند.

برنامه‌های مختلف تئاتر شامل نمایش‌های عروسکی با عروسک‌های حرفه‌ای و سن تئاتر(استیج) ، تئاتر، نمایش با تن‌پوش‌ها، نمایش با صورتک‌ها، نمایش با عروسک‌های انگشتی، سیاه‌بازی، سایه‌بازی، شاهنامه‌خوانی، مولوی وخوانی و …. است که معمولاً قصه‌گویی، قصه‌خوانی و مسابقات و شوهای مهیج نیز به آن افزوده می‌شود.

آموزش موسیقی براساس طرح درس ویژه مهدکودک باغ کودک(بسیار کند و با دقت و وسواس) انجام می‌شود و انواع دکوراسیون، ابزارهای، سازها و …. برای جذب کودکان فراهم شده است.طراحی هندسی در یک سالن دارای دیوار نقاشی پیش‌بینی شده است و انواع ابزارهای طراحی و نقاشی فراهم شده‌اند. ضمنا سوابق فعالیت‌های کودکان در باغ کودک در پرونده کودک، آرشیو و نگهداری می‌‌شود.

تمامی فعالیت‌های فوق زیر نظر مشاوران مهدکودک باغ کودک انجام می‌شود و گزارش‌های منظم ماهانه در اپلیکیشن مهدکودک باغ کودک برای والدین قابل مشاهده خواهد بود. مشاوران باغ کودک از آرشیوها و گزارش‌ها برای تعیین برنامه اختصاصی کودکان بهره می‌برند.

برای آشنایی بیشتر به فعالیت‌های هنری باغ کودک به مطالب زیر مراجعه کنید.