اگر کودک شما نوپا است با مطالعه این مطلب تمامی اطلاعات لازم جهت ثبت نام در مهدکودک باغ کودک را بدست خواهید آورد.

پذیرش نوپا
سن
سن پذیرش کودک نوپا
سن پذیرش کودک نوپا

سن مناسب برای پذیرش کودک نوپا حدود ۱۸ ماهگی است با این حال باغ کودک محدودیتی در پذیرش کودکان نوپا ندارد.

قصر سبز  پذیرای کودکان نوپا از حدود ۱۸ ماهگی الی ۳ سالگی است.

بسته به شرایط حداقل دو مربی و یک کمک مربی برای هر ده کودک اختصاص یافته است.

ثبت‌نام کودکان نوپا در باغ کودک صرفا با هدف نگهداری کودکانِ والدین شاغل انجام نمی‌گیرد.

شیفت
تایم نگهداری کودک در باغ کودک

پذیرش کودک در سه شیفت قابل برنامه‌ریزی است:

  • شیفت صبح که از ۶:۳۰ صبح الی ۱۲ ظهر می‌باشد.
  • شیفت عصر که از ۱۳ ظهر الی ۱۷ عصر می‌باشد.
  • شیفت روزانه که از۶:۳۰ صبح الی ۱۷ عصر می‌باشد.

والدینی که بنا به ملاحظات شغلی تمایل دارند تا کودک خود را تا ساعت ۲۴ به باغ کودک بسپارند، می‌توانند با مسئول فنی باغ کودک هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

ثبت نام
روند ثبت نام نهایی

روند ثبت نام در مهدکودک باغ کودک بعد از موافقت والدین برای حضور کودکِ خود در باغ کودک دو مرحله اصلی دارد:

  1. تفکیک سنی و برای کودکان نوپا قصر سبز
  2. تشکیل جلسه مشاوره با والدین جهت تشکیل پرونده کودک به محض ثبت نام. حضور در این جلسه الزامی است و پذیرش کودکان در قصر سبز، منوط به تشکیل پرونده کودک است.

نظارت
نظارت و گزارشات روزانه

مهدکودک باغ کودک دغدغه والدین برای اطلاع کامل از وضعیت کودکِ خود در زمان حضور در مهد را مورد توجه قرار داده است و برای همین ابزار نظارتی مناسب برای اطلاع دقیق از وضعیت کودک را فراهم کرده است.

  • دوربین آنلاین: تمام محوطه باغ کودک مجهز به دوربین مداربسته می‌باشد. برای والدین این شرایط فراهم شده که هر روز به مدت ۳ دقیقه می‌توانند در هر ساعتی که تمایل داشته باشند با استفاده از دوربین آنلاین، کودک خود در باغ کودک را مشاهده کنند.
  • اپلیکیشن باغ کودک: یک اپلیکیشن اختصاصی برای والدین تا بتوانند در قسمت اعلانات، هر نیم ساعت از برنامه کودک خود در باغ کودک اطلاع داشته باشند. به محض ثبت نام، نام کاربری برای شما تعریف خواهد شد و از طریق اپلیکیشن به دوربین‌ها نیز، ۳ دقیقه دسترسی خواهید داشت.

فعالیت‌ها
مشاوره
مشاوره فردی و کارگاه‌های روانشناسی

فعالیت‌های دپارتمان مشاوره از لحظه ثبت نام کودک آغاز می‌گردد و تا همیشه در کنار والدین و مربیان ادامه خواهد داشت. از جمله این فعالیت‌ها:

  • مشاوره فردی: تمامی فعالیت‌های روزانه کودک با جزئیات، توسط مربیان به مشاورین، گزارش داده می‌شوند. هر ماه برای هر کودک دو جلسه‌ی یک ساعته، برای مشاوره در نظر گرفته شده است که از طریق اپلیکشین هماهنگی آن انجام می‌گردد. براساس گزارش‌هایی که از مربیان دریافت می‌شود، مشاورین می‌توانند در جلسات مشاوره فردی، بهترین راهنمایی را به والدین برای تربیت کودک و حل مسائل تربیتی‌ ارائه کنند.
  • کارگاه‌های روانشانسی: برگزاری جلسات متعدد با موضوعات مهارت زندگی و فرزند پروری و موضوعات خاص. این کارگاه‌ها به والدین کمک می‌کنند که سطح آگاهی خود را از روش‌های درست تربیت کودک بالا ببرند و همین‌طور نحوه برخورد اصولی با مشکلات تربیتی را به درستی فراگیرند.
  • تست‌های روانشناسی: مشاورین باغ کودک برای رسیدن به روشی درست برای برخورد با هر کودک نیاز به اطلاعات دقیق و شناخت کافی از هر کودک دارند، برای این منظور از تست‌های مختلف روانشناسی مانند تست وکسلر و تست گودیناف استفاده می‌گردد. نتایج این تست‌ها در پرونده کودک قید خواهند شد.

مشاوران باغ کودک از آغاز همراه والدین هستند و برای رفع اضطراب جدایی و سایر امور جسمی و روانی کودک تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهند کرد. حضور والدین در قصر سبز و سایر ملاحظات صرفاً توسط مشاوران تعیین خواهد شد.

زبان‌ خارجی
آشنایی با زبان انگلیسی و آلمانی و فرانسوی

فعالیت‌های زبان‌آموزی ابدا قالب آموزشی و تدریس مستقیم کلاس‌های متعارف را ندارد بلکه کاملا بازی محور و غیر‌مستقیم می‌باشد به این صورت که مربیان زبان‌های خارجی در مهدکودک باغ کودک با استفاده از بازی‌های مورد علاقه کودکان که از قبل طراحی و برنامه ریزی شده‌اند با آنها مشغول بازی بوده و چون تنها به زبان خارجی مورد نظر صحبت می‌کنند،کودکان کاملا طبیعی ولی به صورت هدفمند در معرض لغات و اصطلاحات خارجی قرار گرفته و ذهن آنها کاملا آماده یادگیری زبان خارجی مورد نظر، به مانند زبان مادری خود، می‌گردد.

ما از ابزارهایی مانند انواع فیلم و کارتون به زبان اصلی، شعر و موسیقی، فلش کارت، پوستر که برای دانلود هم در سایت قرار دارند و همینطور از عروسک، انواع بازی و… برای آشنایی کودک با زبان خارجی استفاده می‌‌کنیم. دپارتمان زبان در مهدکودک باغ کودک، سه زبان خارجی را به منظور آشنایی کودکان با آنها، در برنامه‌های خود قرار داده است:

البته در صورتی که والدین فقط به یادگیری یک زبان تاکید داشته باشند، فقط آن زبان با کودک ک تمرین خواهد شد.

هنر
موسیقی و تئاتر و طراحی

فعالیت‌های هنری در مهدکودک باغ کودک صرفا به منظور آموزش مهارت‌های هنری تعبیه و تعریف نشده‌اند بلکه جهت ایجاد جذابیت و تنوع در کشف‌ها و تجربه‌های روزمرۀ کودکان و در خدمت تقویت مهارت‌های فردی، مهارت‌های زندگی(نظیر پوشیدن لباس و…)، مهارت‌های فکری(تمرکز و توجه و….) و مهارت‌های اجتماعی کودکان مورد توجه هستند. برنامه‌های مختلف دپارتمان هنری از این قرار می‌باشد:

ورزش
بزنامه‌های ورزشی

دپارتمان ورزش و تغذیه مهدکودک باغ کودک، سعی دارد که کودک یک فعالیت ورزشی اصولی، بر پایه بازی و تفریح و سرگرمی را، در برنامه‌های خود داشته باشد. تلاشمان بر این است تا کودک حرکات پایه و ابتدایی را به بهترین شکل در غالب بازی‌های متنوع فراگیرد و به مرور ورزش کردن و حرکات ورزشی را جزو فعالیت‌های همیشگی خود درآورد.

هر کودک یک پرونده ورزشی خواهد داشت که یک آرشیو جامع و کامل از وضعیت جسمی، پزشکی و بهداشتی کودک است. این پرونده همچنین شامل اطلاعات مربوط به تست‌های ورزشی  نیز خواهد بود.

باغ کودک مجهز به استخر اختصاصی برای کودک است. کودکان در هفته دو جلسه را برای آموزش شنا و آب بازی  در برنامه‌های خود دارند. البته در مورد کودکان نوپا تشخیص اینکه این برنامه در استخر باغ کودک انجام شود یا در وان حمام یا اینکه اجرای آن به تعویق بیفتد، صرفاً به عهدۀ مربیان شنای باغ کودک است و درخواست والدین در این خصوص باید به مشاور ورزش و تغذیه اعلام شود.

برنامه‌های ورزشی متنوع که همگی در جهت افزایش سطح  آمادگی جسمانی کودک می‌باشند شامل:  ژیمناستیک، یوگا، صخره‌نوردی، باله، اسکیت، شن بازی، استخر توپ

ماساژ ورزشی کودکان نوپا بنا به دلخواه والدین انجام خواهد شد.

تغذیه
تغذیه و آشپزخانه

ما هدف‌مان در مهدکودک باغ کودک این است که غذای ارگانیک و سالم برای کودکان تهیه کنیم چون اعتقاد داریم ما فقط در برابر آموزش انواع مهارت به کودکان مسؤل نیستیم، بلکه در این باره که چه غذایی برای بچه‌ها تهیه میشود هم مسؤلیت داریم، زیرا تعلیم و تربیت در گرو داشتن جسم سالم است. آنچه که درآشپزخانه مهدکودک باغ کودک طبخ می‌شود زیر نظر دپارتمان ورزش و تغذیه هم خواهد بود.

تهیه شیرخشک و مکمل‌های غذایی افزون بر لوازم شخصی(شیشه شیر و …) به عهده والدین است. آشپزخانه باغ کودک سایر غذاهای مورد نیاز کودکان نوپا را متناسب با نیازمندی‌های سنی و غذایی آن‌ها فراهم خواهد کرد.

برنامه غذایی هر ماه در اپلیکیشن باغ کودک، قابل انتخاب است. اگر کودک شما پرهیز غذایی خاصی را داشته باشد، می‌توانید با هماهنگی با باغ کودک، غذای رژیمی را برای کودک خود انتخاب کنید.